Wybór dobrej zmywarki – czym się kierować?

przez | 12 grudnia 2015

Jeśli chodzi o sprzęt gastronomiczny, to na pewno żadna profesjonalna kuchnia w restauracji nie obędzie się bez dobrej zmywarki. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych zasad, którymi powinieneś się kierować, o ile zależy Ci na jak najlepszej pracy takowego urządzenia. Zmywarka pozwala na stałe utrzymywanie odpowiedniej higieny sztućców, jak i również zastawy do jedzenia, co ma oczywiście kluczowe znaczenie.

Jakie zmywarki można wyróżnić?

Otóż jeśli do tej pory myślałeś, że jedna zmywarka jest w stanie obsłużyć wszystko, to bardzo grubo się myliłeś. Otóż możemy wyszczególnić:

  • Zmywarki uniwersalne, które są przeznaczone do mycia talerzy, sztućców i szkła do wysokości 32 cm

  • Zmywarki kapturowe – zostały zaprojektowane do mycia sztućców, naczyń i szkła do wysokości 40 cm. Otwiera się je od góry i mają zwiększoną moc, a co za tym idzie poprawioną wydajność w stosunku do innych

  • Zmywarki tunelowe – są to specjalistyczne urządzenia, które zasila się elektrycznie lub parowo. Przeznaczone są do mycia ogromnej ilości naczyń i niekiedy są w stanie umyć ich kilka tysięcy z ciągu godziny

  • Zmywarki do szkła – są to zazwyczaj urządzenia o mniejszych rozmiarach, które montuje się w barach czy też jako dodatkowe sprzęty w zmywalniach. Są to urządzenia, które idealnie nadają się do mycia kruchego szkła.

To jest taki przybliżony podział zmywarek w gastronomii i w zależności od tego, co konkretnie oczekujesz, będziesz się musiał zdecydować na jedną z nich. To bardzo ważne, aby dokonać właściwego wyboru, bowiem wtedy urządzenia będą Ci w stanie posłużyć przez bardzo długi okres.

Artykuł powstał we współpracy z producentem urządzeń do gastronomii – Tanake.

Dodaj komentarz